loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym zwyczajnym życiu.

W ciągu dnia mnóstwo razy kontaktujesz się z magnesami niejednokrotnie nie zdając sobie z tego sprawy. Mają one ważną funkcję w szerokiej gamie akcesoriów, od zwykłych układanek dla dzieci, komputerów lub kart kredytowych po skomplikowane narzędzia na przykład sprzęt do rezonansu magnetycznego. Format magnesów mieści się w granicach od zaledwie widocznych plamek po fabryczne potwory ważące tony. Owe ogromne są bardzo dostrzegalne, te malutkie przeważnie ukryte są w obudowach rozmaitych urządzeń gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych lub handlowych, wykonując oczywistą pracę w ciszy i będąc przy tym całkowicie niewidocznymi.

Komputery i elektronika.

W laptopach stosuje się magnesy do przechowywania danych na przykład na dyskach twardych. Magnesy zmieniają kierunek materiału magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które następnie reprezentują binarne dane. Następnie komputer odczytuje kierunek z każdego segmentu materiału magnetycznego i zamienia je na dane rozpoznawalne dla zwykłego użytkownika. W miniaturowych głośnikach , które spotykasz w laptopach, telewizorach , a także radiach również stosuje się magnesy. Wewnątrz głośnika cewka z drutu i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Nie tylko energia elektryczna.

Magnesy dają nam wielki wachlarz wdrożeń w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych przekształcają energię mechaniczną w elektryczność, jednocześnie silniki elektryczne wyzyskują magnesy do zamiany elektrycznej energii z powrotem w energię mechaniczną. W czasie recyklingu elektromagnesy w podnośnikach chwytają oraz przesuwają duże segmenty metalu, a niektóre ważące tysiące kilogramów. Kopalnie korzystają z magnetycznych separatorów do izolowania przydatnych rud metali od pokruszonej skały. W spożywczym przetwórstwie owe magnetyczne separatory likwidują drobne fragmenty metalu z nasion i innych sypkich albo płynnych artykułów spożywczych. Farmerzy hodujący bydło używają magnesów do wychwytywania kawałków metalu, które na przykład krowy potrafią spożyć na pastwisku. Krowa przełyka magnes razem z karmą. To bynajmniej nie jest żart. Magnes poruszając się przez organizm zwierzęcia wychwytuje drobinki metalu.

Medycyna i zdrowie.

Magnesy znajdują się w pewnych często stosowanych urządzeniach leczniczych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Stosują one znaczne pole magnetyczne do wywoływania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, eksploatując sygnał do stworzenia silnego, szczegółowego widoku kości, narządów i pozostałych tkanek. Magnes w takich urządzeniach jest bardzo skuteczny - tysiące razy silniejszy niż typowe magnesy hobbistyczne. Innym zastosowaniem leczniczym magnesów jest usuwanie nowotworów. Doktor wstrzykuje wrażliwy magnetycznie roztwór w obszar nowotworu , a potem używa silnego magnesu do wytwarzania energii cieplnej w strefie zainfekowanej. Wysoka temperatura likwiduje komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych narządów.

W domu.

Chociaż możliwe, że jest to dla Was nie widoczne, ale w zwykłym domu znajduje się sporo magnesów. Lodówki pełne są magnesów które trzymają papiery, otwieracze do butelek oraz osobiste małe przedmioty wieszane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas przenośny stosuje igłę magnetyczną, żeby określić trasę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z odwrotnej strony karty kredytowej zapisuje informacje w taki sam, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak w komputerze dysk twardy. Odkurzacze, blendery również pralki posiadają silniki elektryczne, które pracują dzięki użyciu magnesu. Magnesy odnajdziecie w telefonach, alarmach do drzwi i w modelach samochodów. Nasz byt dookoła nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy.net.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube