loading...

Widać, że podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wygórowane ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku zauważalny jest regularny znaczny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odbija się to na wycenach magnesów NdFeB, a w następstwie na cenach wszelakich produktów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej wybrane z stwierdzonych powodów takiej koniunktury...

  • Centralne zarządzanie Chińskiego Rządu pułapem stawek minimalnych bez ujęcia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie podnosi cenę minerałów.
  • Niezbędne do poniesienia, jednak znaczne koszty osłony środowiska, jakie nierozłączne są z aktualnymi zasadami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niedziałających już, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie odczuwają konkurencji w branży wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie gdy idzie o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich tylko wzmacnia monopolistyczną pozycje Chin, a niska dostawa w przeliczniku do rosnącego zbytu pozwala na szansę windowania cen bez zahamowań.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na okoliczności na rynku sugerujemy:

  • Dokonać analizy obecnych , a także najbliższych zamysłów aby móc w całości obliczyć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup profilaktyczny znacznej ilości magnesów co ustrzeże nas przed ewentualnym wzrostem cen, a zarazem zapewni nam łagodniejszą strategię podwyżek cen własnego produktu nie dostrzegalną właściwie dla własnych ewentualnych klientów.
  • Przemyślenie podmienienia magnesów stosowanych do tej chwili magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Musimy posiadać wiedzę, że obecny rynek handlu magnesami zdecydowanie skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim czasie potrafią stać się zasadą zatem będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie nam przykro, ale nasza strona https://magnesy.net.pl nie obsługuje Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube