loading...

Dlaczego rosną ceny magnesów NdFeb? Powodem są wygórowane ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku zauważalny jest regularny silny wzrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odkłada się to na wartościach magnesów NdFeB, a w następstwie na cenach wszelkich towarów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej wybrane z stwierdzonych powodów takiej okoliczności...

  • Kierownicze sterowanie Chińskiego Rządu poziomem cen zasadniczych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co wymuszenie podciąga wycenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednak wysokie koszty ochrony środowiska, jakie związane są z obecnymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie zauważalne w zamkniętych już, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie mają oponentów w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza jeśli idzie o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich jedynie umacnia monopolistyczną kondycje Chin, natomiast ograniczona dostawa w stosunku do wzrastającego popytu daje możliwość podwyższania odpłatności bez zahamowań.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W kontrakcji na okoliczności na rynku proponujemy:

  • Dokonać analizy bieżących oraz przyszłych zamysłów by móc w całości obliczyć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Skup zapobiegawczy dużej ilości magnesów co uchroni nas przed ewentualnym wzrostem cen, a dodatkowo zapewni nam spokojniejszą politykę podwyżek cen własnego towaru nie zauważalną właściwie dla własnych kolejnych klientów.
  • Przemyślenie zastąpienia magnesów użytkowanych do tej chwili magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Musimy posiadać wiedzę, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w niedługim czasie potrafią stać się podstawą i będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasz serwis https://magnesy.net.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube