loading...

Czemu wzrastają ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest stały dynamiczny progres cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odzwierciedla się to na wartościach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wycenach wszystkich towarów wytwarzanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej wybrane z stwierdzonych bodźców takiej koniunktury...

  • Decyzyjne zarządzanie Chińskiego Rządu poziomem stawek podstawowych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co wymuszenie podnosi cenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże duże koszty ochrony środowiska, jakie związane są z aktualnymi zasadami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie odczuwalne w niedziałających aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie posiadają oponentów w branży wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli mówimy o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, zaś ograniczona dostawa w porównaniu do wzrastającego popytu pozwala na możliwość podwyższania stawek bez ograniczeń.
  • Niemałe znaczenie ma też spadek wartości dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na koniunkturę na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić oceny obecnych oraz najbliższych projektów ażeby móc w maksymalnym zakresie przewidzieć zamówienie na magnesy neodymowe.
  • Zakup profilaktyczny dużej porcji magnesów co ustrzeże nas przed ewentualnym przyrostem cen, a jednocześnie umożliwi nam spokojniejszą strategię podwyżek cen końcowego wyrobu nie zauważalną właściwie dla własnych kolejnych odbiorców.
  • Przemyślenie zamienienia magnesów stosowanych do obecnej pory magnesami o mniejszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Trzeba dysponować wiedzą, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacząco zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym czasie mogą stać się zasadą zatem będzie to miało naturalny wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy.net.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube