loading...

Widać, że podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wysokie ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku widoczny jest stały dynamiczny przyrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na wartościach magnesów NdFeB, a w następstwie na wartościach wszelkich produktów produkowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto poniektóre z stwierdzonych czynników takiej sytuacji...

  • Decyzyjne zarządzanie Chińskiego Rządu zakresem wycen podstawowych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co sztucznie winduje wartość minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże znaczne koszty osłony środowiska, które nierozłączne są z obecnymi normami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej kosztowne w niepracujących obecnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny dzisiaj nie mają oponentów w sektorze wydobycia oraz przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeżeli mówimy o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich tylko utrwala monopolistyczną kondycje Chin, natomiast szczupła dostawa w przeliczniku do rosnącego zbytu daje możliwość windowania odpłatności bez utrudnień.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na okoliczności na rynku sugerujemy:

  • Przeprowadzić analizy obecnych i przyszłych planów aby móc w pełni przewidzieć zamówienie na magnesy neodymowe.
  • Skup profilaktyczny dużej dozy magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym skokiem cen, a jednocześnie umożliwi nam spokojniejszą politykę podwyżek cen naszego towaru nie odczuwalną właściwie dla własnych przyszłych nabywców.
  • Rozpatrzenie zastąpienia magnesów użytkowanych do tej chwili magnesami o mniejszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Musimy dysponować wiedzą, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacząco skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w krótkim czasie potrafią stać się podstawą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, lecz nasza firmowa strona https://magnesy.net.pl już nie obsługuje Internet Explorer'a. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube