loading...

Widać, że podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są wygórowane ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest regularny dynamiczny przyrost wartości wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odkłada się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na cenach wszelkich produktów budowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej wybrane z rozpoznanych bodźców takiej koniunktury...

  • Centralne sterowanie Chińskiego Rządu pułapem wycen minimalnych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co nienaturalnie podciąga cenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, jednakże duże koszty ochrony środowiska, które związane są z aktualnymi wytycznymi, ważnymi od czerwca 2017 roku. Znacznie odczuwalne w zamkniętych aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny obecnie nie odczuwają oponentów w sektorze wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeżeli mówimy o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich jedynie wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, zaś ograniczona dostawa w stosunku do wzrastającego popytu daje szansę podnoszenia odpłatności bez utrudnień.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W reakcji na koniunkturę na rynku sugerujemy:

  • Przeprowadzić badania obecnych i przyszłych planów ażeby móc w maksymalnym zakresie obliczyć zamówienie na magnesy neodymowe.
  • Wykup prewencyjny maksymalnej dozy magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym wzrostem cen, a zarazem da nam spokojniejszą procedurę podwyżek cen końcowego wyrobu nie odczuwalną tak bardzo dla naszych ewentualnych nabywców.
  • Przemyślenie zastąpienia magnesów używanych do obecnej chwili magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba mieć rozeznanie, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie potrafią stać się normą i będzie to miało bezpośredni wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona magnesy.net.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube