loading...

Sposoby zabezpieczenia powierzchni zewnętrznych magnesów neodymowych - przegląd najpopularniejszych.

Neodym jest jednym z podstawowych składników najmocniejszych magnesów, jakie dzisiaj się wytwarza. Właściwości fizyczne tego pierwiastka są naprawdę niesamowite, lecz z powodu dużej reakcyjności ten meta szybko ulega utlenieniu, a co za tym idzie może się zniszczyć.

Z takich też powodów powierzchnia zewnętrzna każdego magnesu pokryta być powinna powłoką ochronną, zabezpieczającą przed znajdującym się w powietrzu tlenem. Grubość powłok, których obecnie się używa jest bardzo nieduża, przeciętnie posiadają one od kilku do kilkunastu mikrometrów.

Dzięki temu nie wpływają na parametry związane z przyciąganie, a jednocześnie całkowicie spełniają swoją rolę.

Na dzień dzisiejszy do wytwarzania powłok zabezpieczających jest wykorzystywane przede wszystkim połączenie kilku warstw niklu i miedzi, materiał ten jest jednocześnie ekonomiczny, tani i zachowuje dużą trwałość Powłoki wykonane z cynku także się cechują dobrymi parametrami, a równocześnie są bardzo odporne na rozmaite zarysowania. Można je przez to stosować w zastosowaniach przemysłowych, oraz w charakterze zabawek.

Do takich rzeczy nie będą się nadawać inne typy powłok, czyli złota, miedziana czy epoksydowa Są one dość delikatne, tak więc ich rola jest głównie dekoracyjna.

Samo naniesienie powłoki na powierzchnię magnesu nie jest trudnym procesem, stosuje się w tym celu kilka technik. Magnes neodymowy posiadający dobrze wykonaną powłokę można bezpiecznie użytkować przez wiele lat, lecz niewłaściwe jej nałożenie może być przyczyną powstawania złuszczeń czy odprysków.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, ale nasza firmowa strona https://magnesy.net.pl nie obsługuje Microsoft IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube