Widać, że podnoszą się ceny magnesu neodymowego?
Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.
Oto poniektóre z poznanych czynników takiej sytuacji...
-
Centralne administrowanie Chińskiego Rządu pułapem cen minimalnych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co sztucznie podnosi wartość minerałów.
-
Niezbędne do poniesienia, jednakże duże koszty osłony środowiska, które nierozłączne są z nowymi zasadami, obowiązującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej kosztowne w zamkniętych aktualnie, wyeksploatowanych kopalniach.
-
Chiny dzisiaj nie posiadają konkurencji w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich zwłaszcza gdy idzie o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich wyłącznie utrwala monopolistyczną role Chin, zaś ograniczona oferta w przeliczniku do rosnącego zapotrzebowania dopuszcza sposobność podnoszenia cen bez zahamowań.
-
Wahania kursów amerykańskiego dolara.
W odpowiedzi na koniunkturę na rynku sugerujemy:
-
Wykonać analizy obecnych , a także najbliższych projektów aby móc w pełni przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.
-
Wykup zapobiegawczy dużej ilości magnesów co zabezpieczy nas przed ewentualnym przyrostem cen, a jednocześnie umożliwi nam łagodniejszą politykę podwyżek cen końcowego produktu nie odczuwalną istotnie dla własnych kolejnych odbiorców.
-
Rozpatrzenie wymienienia magnesów użytkowanych do tej chwili magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
-
Trzeba mieć wiedzę, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie ograniczył czasy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w niedługim okresie potrafią stać się zasadą i będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.